دانستنی, قطعات موتورسیکلت

نقش فیلتر هوا در موتورسیکلت

نقش فیلتر هوا موتورسیکلت

نقش فیلتر هوا در موتورسیکلت

اگر علاقمند هستید که هنگام موتورسواری سرعت بیشتری داشته باشید، از تمیز بودن فیلتر هوای موتورسیکلت خود اطمینان یابید. افزایش ورودی هوا از طریق فیلتر، از ارزان‌ترین و ساده‌ترین روش‌های افزایش توان موتور می‌باشد.

اگر فیلتر هوای موتورسیکلت را مانند شش‌های بدن انسان درنظر بگیریم، وکارکرد آن جلوگیری از ورود آلاینده‌ها و ذرات داخل هوا به داخل موتور موتورسیکلت است. این مسئله باعث افزایش احتراق و توان خروجی موتور می‌شود.

فروشگاه جاویدان بهترین فیلترهای هوا را از بهترین برندها موجود در اختیار شما قرار می‌دهد تا به راحتی بتوانید به بهترین‌های موتورسیکلت دسترسی داشته باشید.

چطور کارایی فیلتر هوای موتورسیکلت را بالا ببریم ؟

استفاده از فیلتر هوای فوم روغنی موتورسیکلت در موتورهای کراس بسیار مرسوم است. در این نوع موتورسیکلت‌ها، فیلتر هوا به‌وسیله روغن کار می‌کند و فوم فقط نقش پشتیبانی از روغن را ایفا می‌کند. برای بهتر کردن کارکرد فیلتر هوا، باید به فوم موجود در فیلتر هوا روغن بمالید. لازم به ذکر است که برای پاک کردن این‌گونه از فیلترهای هوا، باید آن را چند مرتبه در حلال‌ها شستشو دهید.

خرید فیلترهوا موتورسیکلت

فیلتر هوای پارچه‌ای موتورسیکلت

دارای ساختاری همانند کاغذ است، که در داخل یک محفظه فلزی قرار گرفته‌است. عملکرد این نوع از فیلتر بسیار خوب است و این اجازه را می‌دهد تا هوا به‌خوبی هدایت شود. این نوع از فیلترهای هوا دارای یک روغن مخصوص نیز هستند، که توسط سازنده آن در اختیار مصرف کنندگان قرار داده می‌شود.

مشاهده این مطلب
چگونه کاربراتور موتورسیکلت خود راتنظیم کنیم ؟

برای پاک کردن این نوع از فیلترهای هوا، بهتر است از آب و صابون استفاده کنید. به یاد داشته باشید که قبل از خشک کردن فیلتر، به آن روغن بزنید. شایان ذکر است که نگهداری درست از فیلتر هوای موتورسیکلت، باعث افزایش طول عمر موتور می‌شود. شما می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین انواع فیلترهای موتورسیکلت را از فروشگاه جاویدان خریداری کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *