دانستنی, طراحی موتورسیکلت, قطعات موتورسیکلت

کاربرد ترانزیستور در موتورسیکلت

ترانزیستور موتورسیکلت

ترانزیستور موتورسیکلت

موتورسیکلت‌ها دارای قطعات برقی هستند، که به ابزارهایی مانند ترانزیستور نیاز دارند، تا بتوانند در سامانه جرقه زدن و روشن کردم موتور عمل کنند.

این قطعه در حقیقت مثل یک کلید در مدار کار می‌کند، که باعث قطع و وصل شدن جریان در مدار می‌شود.

مدل‌های متنوعی از ترانزیستورها وجود دارند، که مواد به‌کار رفته در آنها از ویژگی نیمه‌رسانا بودن برخوردار هستند. به وسیله ترانزیستور جریانی در کلکتور ایجاد شده و کارکرد مورد نظر از این طریق حاصل می‌شود.

سه بخش بیس، امیتر و کلکتور اجرای مورد نیاز برای عملکرد درست این قطعه است،که سبب ایجاد ولتاژ و جریان در موتورسیکلت می‌شود.

کارکرد ترانزیستور در موتورسیکلت

مدار در فضای تاریک و مدار در فضای روشن از حالت‌های مختلف ترانزیستور است، که هر کدام کارکرد متفاوتی دارند. در حقیقت کارکرد ترانزیستورها باعث استفاده از یک جریان ضعیف و تقویت آن می‌شود. باید توجه داشت که ترانزیستورها انواع مختلفی دارند که فروشگاه جاویدان بسیاری از آنها را برای عرضه در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشاهده این مطلب
علت خرابی شمع موتورسیکلت‌ها

خرید ترانزیستور موتورسیکلت تکنو

ترانزیستورها از بخش‌های مهم این تجهیزات محسوب می‌شوند. شایان ذکر است که ترانزیستور موتورسیکلت بستگی مستقیمی به قدرت و نوع موتور دارد. برخی از موتورها قدرت کمی دارند، به همین علت نیاز به ترانزیستورهایی با قدرت کمتر می‌باشند. با این اوصاف مسلما قیمت ترانزیستور موتورهای ساده‌تر، کمتر از ترانزیستورهایی است که در موتورهای قدرتمند استفاده می‌شود. راکبان و تعمیرکاران نیز می‌توانند از خدمات فروشگاه جاویدان استفاده کرده و کلیه اقلام مصرفی خود را به صورت عمده و جزئی تهیه نمایند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *